Fit & Soul · Genel · Yaşayasım

Isınma Turlarımız

Hepinize Merhabalar,

Buradaki ilk yazımız biraz ısınma turu gibi olacak, eee ısınma olmadan antremana başlanmaz öyle değil mi? Burada bulacaklarınız hem bedeninizi hem de ruhunuzu besleyen yazılar olacak. Bazen güzel antremanlarla bedeninizi canlandırıp besleyeceğiz bazen de içinde bulunduğunuz hayat
koşuşturmasından sizi çıkarıp ruhunuza şifa olmaya çalışacağız.

O halde yavaş yavaş başlayalım…

isinma turlari

İlk hatırlamanız gereken şey (çünkü siz zaten herşeyi biliyorsunuz, biz sadece size hatırlatıyoruz 🙂 ) herşeyin sizde başladığıdır. Yapmanız gereken istemek ve izin vermektir. Hepimiz hayatımız boyunca birçok şey istedik, diledik ve hatta olmaları için dualar ettik. Acaba kaçı gerçekten bizim isteklerimizdi? İşte bu çok önemli; BEN’im isteklerim, BEN’im düşüncem, BEN’im kararım… Bunu daha da uzatabiliriz hatta belki de siz çoktan oraya kendinizden bir kelime koydunuz zaten, öyle değil mi?

Herşeyden önce sizin ne istediğiniz gerçekten çok önemli. Belki de hep bugüne kadar çevrenizdekiler ne diyorsa onu yaptınız, aldığınız çoğu karar ya eşinizin ya dostunuzun ya da annenizin babanızın doğruları üzerine verilmiş kararlardı. Gittiğiniz okullar, seçtiğinizi sandığınız meslek?
Gerçekten sizin seçiminiz miydi? Aklına gelen gelmeyen çoğu konuda seçimleri siz istediğinizi sandınız ama aslında hayatınızdaki diğer kişilerin seçimleriydi. Peki herkes mi böyle? Tabii ki değil, çevrenize baktığınızda gerçekten içten gülümseyen hani gülerken gözlerinin içi de gülüyor dediğiniz o kişiler var ya, işte onlar bunun farkına varmış olan kişiler. Kendi kararlarını kendisi istediği için alıp, yaptığı seçimlerin sorumluluğunu alan kişiler bunlar.

Siz de mi onlardan birisiniz, o zaman ne mutlu, dünyada gercekten gülümseyen biri daha var.

Kendi doğrularının peşindeki kişiler belki hep böylelerdi, belki de hayatlarının bir anında kendilerine şu  küçük soruyu sordular, şu kısacık ama anlamı dünyalara bedel soru: “BEN ne istiyorum?” Aynen öyle, tekrarlayın siz de “BEN ne issstiiiyooorummm?” Düşünün biraz bunun üstüne
acele etmeden, bu sorunun o kadar büyük bir alanı var ki. Kendinize yoğunlaşın samimi olun, kendinizle konuşuyorsunuz. Rahat değilseniz aklınızı kurcalayan başka şeyler varsa, kendinize daha kaliteli bir zaman ayırdığınızda tekrardan sorun bu soruyu. Aklınıza gelen her isteğin birbirine bağlı olması gerekmez, siz sadece isteklerinizi düşünün yineliyorum.Hayatınızda su anda ne olsa ya da nasıl bir değişiklik olsa daha mutlu olurdunuz?

Düşünceler, cevaplar nereden geldiğini anlamadığınız o kelimeler pat pat pat kafanın içinde yankılanıyor değil mi? Iste o ses SEN’in sesin. Yıllardır baskalarının isteklerini, düşüncelerini, fikirlerini hep ondan daha ustun tuttuğun için onun sesini yeni duyuyorsun. Lütfen ona sahip çık ve bırakma. Bazılarına büyük adımlar zor gelebilir, bu çok normal o zaman küçük küçük başla. Kendin icin hayatına yapmak istediğin birşeyi ekle spor yap, yürüyüşe çık, yüz, dans et, alışverişe çık, uzun zamandır görmediğin ama gerçekten sevdiğin bir arkadaşınla buluş, cocuklarınla oyun oyna, eşinle güzel bir yemeğe çık… bu liste daha çok uzar, bana sorarsan sen kendi güzel anını kendin belirle 🙂
Bunları düşündüğünde aklına kendini iyi hissettirecek herhangi birsey gelmiyor mu? Ozaman ister 5 ister 10 dakika ayır kendine, sadece otur ve hiçbirşeyi düşünmemeye çalış. Düşünceler sen gözünü kapadığın anda üşüşecekler kafana; ev işleri, hazırlanacak raporlar, taksitler, vergi, muhasebeci… Hiç endişelenme kendini de zorlama sadece rahat nefes al ver ve nefesine yogunlaş. Zamanla diğer düşüncelerinin bu anında artık seni rahatsız etmediğini göreceksin. İnan gün içinde verdiğin bu 5-10 dakikalık molanın hayatına ne gibi mucizeler kattığına inanamayacaksın.

İşte biz burada, ruhumuzla ve bedenimizle tam ve bütün olarak hepimiz icin biz ne istiyoruzu paylaşacağız.

Tekrardan Hoşgeldik 🙂

Sesimden

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s