Hakkımda

ziplayan tavsanEda ben, nam-ı diğer tavşan; dişlerim sebep oldu olsa gerek boyle denilmesine. Gülmeyi çok severim. İyi bir dinleyici, sorunları çözmeye çalışan, meraklı, tanıyım tanımayayım herkesin hikayesine açık ve tabii ki kendisi de anlatmayı çok seven hatta oldukça çok seven, bir abla, anne babasının ilk gözağrısı, arkadaş, dost ve elimden geldiğince iyi bir eş ve anneyim. İşte bu son titrim sayesinde karşınızda, yanınızdayım.

Müziği severim, müziğe dair herşeyi severim. Dans etmeyi severim, yemek yapmayı, yemeyi, fotoğraf çekmeyi… Sevdiğim o kadar cok şey var ki hepsini anlatmayayım, siz bu satırları okudukça keşfedin beni.

Aslen matematikçiyim, hatta bizim oralarda mühendis diyorlar. Üstüne birde yetmiyormuş gibi Fransa’da ekonomi üzerine mastır yaptım. Hem de o herkesin bildiğini sandığım “Akıl Oyunları” adlı filmdeki John Nash isimli zat-ı muhteremin kafasını patlatarak ortaya çıkardığı Oyun Teorisi uzerine. İnsan kafayı patlatıyormuş, onu oğrendim. Ayrıca yalnızca kafayı patlatmakla da kalmıyormuş; 15 de kilo aldım. Tabii evliliğimin ilk senesiyle çakışıyor olmasının da etkisi büyüktür sanırım.

Eşimle birlikte 2002 senesinde hatta düğümüzün ertesi günü Fransa’ya geldik, balayı vaadiyle ve halen daha balayındayız 😛 Ailemden ayrılıp buralara gelmek öylesine zordu ki halen daha eşim olmadan hayatta girişmezdim böyle bir maceraya diyorum.

Buradaki okul hayatım bittiğinde ben de bitmiş olsam gerek bir süre inzivaya çekildim:-) Akabinde 7 sene gibi çok uzun bir süre kendi sektörüm olduğu söylenen bir işte çalıştıktan sonra, ki benim o ünlü tükenmişlik sendromunu geçirmeme ramak kalmıştı, bir mucize gercekleşti; Nisan isimli bir kızımız oldu. Önceliklerimi bir daha gözden geçirdim ve kızımızla birlikte olma kararı aldım. Eşim sağolsun, bana hep destek oldu. İstediğim şeyleri yapabildiğim için kendimi şansli addediyorum.

Şimdiye kadar hep yakındığım birşey vardı; tamam mühendis olduğum için çok mutluydum ama ortaya cıkarabildiğim somut birşey olmaması beni bir o kadarda eksik kılıyordu. Bunu ben yaptım diyebileceğim birşey yoktu. Bu gidişata bir son vermem gerekiyordu ki işte burası bu anlamda benim yarattığım bir dünya olması sebebiyle bu açığı kapatıyor.

İşte bir tavşan hikayesi. Takip etmek isteyenlerle zevkle paylaşmak isterim deneyimlerimi.

Hikayeme hoşgeldiniz…

Sesimden

 

Advertisements